Windows 8 jak wyłączyć programy auto startujące

Elementy startowe to programy, skróty, foldery, sterowniki, itp. .. które są ustawione na automatyczne uruchamianie przy starcie, gdy użytkownik loguje się do systemu Windows 8. Elementy startowe mogą być dodawane zarówno przez programy lub sterowniki zainstalowane, lub ręcznie przez użytkownika.  Pokazane zostanie  jak zarządzać uruchamianiem produktów, aby dodać, usunąć, włączyć i wyłączyć je w systemie Windows 8 .

Opcja: włączanie lub wyłączanie elementów startowych w Menedżerze zadań

Uruchamiamy menadżera zadań i przechodzimy do zakładki Uruchamianie:

Menadźer zadań

 

Znajduje się tam lista oprogramowania, które zostało przypisane do tzw. autostartu systemu – czyli jeśli zalogujemy się do Windows 8 to po pewnym czasie wszystkie te aplikacje zostaną uruchomione. Część z nich uruchomi się, wykona swoje zadania i zakończy działanie – taki typowy program do zrobienia porządków. Inny rodzaj to taki, który uruchomi się i będzie działał w tle, np. dropbox, sugarsync, skype, itp.

Każda z aplikacji może zostać włączona jak i wyłączona własnie z Menadżera Zadań. Po wybraniu konkretnego elementu na liście mamy możliwość przełączyć jego aktywność jak również jest szansa na otwarcie folderu gdzie aplikacja się znajduje, wyszukanie w trybie online albo wyświetlenie jego właściwości

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

leo