Zasilacz choinkowy 31v – drobna naprawa zerwanego przewodu

Co roku kupujemy oświetlenie aby ładnie prezentowało się na choinkach – od pewnego czasu bardzo popularne jest dołączanie di takiego zestawu wymiennego, rozłączanego standardowego zasilacza o napięciu 31 V:

Zasilacz 31v

Z drugiej strony mamy zestaw LEDów, który przyłączany jest takim złączem – owo złącze nie wiedzieć czemu potrafi się delikatnie rozdzielić od kabla – czyli następuje przerwanie połączenia.

Gorzej bo rozerwanie przewodu następuje w miejscu gdzie jest zalany wtyk – jest to element gumowy więc całkiem dobrze się kroi 🙂 Jak wygląda na takie przerwane miejsce? Ano poniżej zdjęcie:

Wtyk z przerwanym przewodem

W zasadzie można pomyśleć, że sprawa jest przegrana – jednak ponieważ to element gumowy to można się pokusić o naprawę. Ważna sprawa: elementy LED są czułe na plus i minus – jak za szybko uda się przekroić oba przewody to potem trudniej poprawnie połączyć. Jeśli dobrze się przyjrzymy to na jednym z przewodów zobaczymy białe kreski w postaci minusów:

Minus na przewodzie

To teraz jak mamy namierzony minus na przewodzie to jak dopasować do zasilacza? Znowu gdy zerkniemy bliżej to zauważymy, że na zasilacza jest pokazana polaryzacja:

Polaryzacja na zasilaczu

Udało się naprawić dwa podobnie „spsute” łańcuchy choinkowe. Przy okajzi naprawy niestety jeden z zasilaczy nie wytrzymał prób – zbytnie obciążenie o dziwo wytrzymały diody a zasilacz zakończył żywot.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

leo