Ograniczenia połączeń przez Skype

FCC ma spojrzeć ograniczenie połączeń Skype dla iPhone’a.

Grupa internetowa zwróciła się do Federalnej Komisji Komunikacji w celu zbadania, czy Apple i jego amerykański partner bezprzewodowej sieci AT & T nie naruszają federalnych wytycznych poprzez ograniczenie konsumentów do korzystania z programu Skype dla iPhone przy zastosowaniu tanich połączeń internetowych przez AT & T sieci.

Wniosek został złożony przez grupę o długiej historii lobbingu przeciw ograniczeniom nakładanym na sieci kablowe i bezprzewodowe przez firm dążące do ich wprowadzenia bez uznawania woli konsumentów.

[ad]

Wydany we wtorek Skype zaczął szybko strzelać do góry na wykresach pobierania w Apple App Store i został zainstalowany na ponad milionie iPhone. Pozwala on użytkownikom komunikować się z innymi sieciami komórkowymi lub z komputera opartego o użytkowanie Skype – bezpłatnie lub opłata miejscowa o nominalnej opłacie 2,1 centa za min.

W ramach koncesji do AT & T, Apple w zakresie zatwierdzenia oprogramowania na App Store zakazuje VoIP opartych na aplikacjach takich jak Skype, z wykorzystaniem sieci bezprzewodowych obsługiwanych przez operatorów. AT & T, jak i zdecydowana większość jego konkurentów, martwi się, że oferowanie tej możliwości będzie godzić w ich wysokie marże usług i przychodów.

Oznacza to, że Skype jest przydatny tylko wtedy, gdy użytkownicy iPhone są w zasięgu sieci WiFi hotspot, ograniczając konsumentom opłaty miesięcznych planów korzystając z usług bezprzewodowych dostawców. Doniesiono, wcześniej w tym tygodniu, że Deutsche Telekom T-Mobile bezprzewodowa sieć partenrska Apple w Niemczech, rozważa ograniczenia, które zakażą użytkownikom Skype operacyjnego działania nawet na sieci WiFi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

leo