iOS/Android: codzienna nauka języka z Duolingo

Duolinga na Androidzie

Duolingo

Od dłuższego już czasu jestem użytkownikiem telefonów od Apple, które działają pod kontrolą iOS. Niedawno w domu pojawił się też tablet z Androidem.

Jak się okazuje obie platformy są chętnie używane przez developerów do udostępniania aplikacji. Niektóre aplikacje są warte większej uwagi.

Od dawna chciałem mieć wsparcie przy nauce języka – nie wszędzie mam ze sobą laptopa natomiast telefon najczęściej jest pod ręką w sytuacjach gdy mamy przymusowo trochę wolnego czasu.

Testowałem wiele aplikacji, jedne dłużej, inne krócej – w końcu usłyszałem o Duolingo – aplikacji, która używana codziennie przynosi rezultaty.

Aplikacji zacząłem używać pół roku temu, przygodę rozpocząłem z językiem niemieckim – po kilkunastu dniach zauważyłem, że mimochodem pamiętam więcej niż by się wydawało. Kilka minut codziennie potrafi zdziałać w kwestii pamięciowej bardzo dużo.

Samej aplikacji używałem w trybie  niemiecko-angielskim – dwie pieczenie na jednym ogniu, od czasu do czasu zdarza się, że słówko angielskie jest również dla mnie nowe.

Aplikacja działa w ten sposób, że zaczynamy od podstaw i przechodząc przez kolejne elementy możemy otwierać sobie dostęp do coraz trudniejszych etapów. Jeśli uczymy się codziennie nasza pamięć przyjemnie się odwdzięcza – w przypadku gdy robimy przerwy (szczególnie te dłuższe) powoduje to zapominanie materiału (i w pamięci, i w aplikacji).

Duolingo nie jest aplikacją tylko dla jednego rodzaju urządzenia: możemy z niej korzystać na iOS (czyli iphone’y, ipdady, itp) jak również na Androida (tablety, telefony, itp) natomiast jest to też system dostępny przez strony webowe – wystarczy też przeglądarka żeby się uczyć.

Aplikacja do nauki jest też zróżnicowana pod kątem nauki, jest możliwość wybierania tłumaczenia z listy, część zadań jest na zasadzie dyktanda. Są też polecenia gdzie trzeba użyć mikrofonu i poprawnie powtórzyć dane słowo albo napisać je ze słuchu.

Jak do tej pory moja nauka z niemieckim idzie małym kroczkami, przekonałem się, że konieczna jest systematyczność – to zapewni nam opcja powiadomień.

Zachęciłem również dziecko oraz żonę do nauki angielskiego – czasami jest wesoło.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All Rights Reserved · Green Hope Theme by Sivan & schiy · Proudly powered by WordPress

leo